منو
بستن

آموزشی

آسانترین راه برای رسیدن به آرامش خاطر در برابر حشرات
جمعه 18 دسامبر 2020

بعضی وقتها چیزهای خیلی کوچیک ممکنه آرامش خاطر مارو بهم بزنن مثل وجود حشرات توی خونمون یا محل کارمون یا گزیده شدن توسط یک حشره کوچیک که مارو مجبور به خاراندن خودمون، اونهم به شکل کاملا عصبانی میکنه واقعا خیلی آزار دهنده است.
ولی اگر همچین مشکلی برای آرامش خاطر ما بوجود اومد باید چیکار کنیم؟!!!
اولین چیزی که به ذهنمون میاد استفاده از حشره کش لندر است. دقیقا زدی به هدف، اما این نکته هم خیلی خیلی مهمه چگونه و چه مکانهایی سم پاشی بشه. چیزی که خیلی از ماها بهش اهمیت نمیدیم و با این فکر که هرچی بیشتر اسپری کنیم زودتر میمیرن شروع به سمپاشی میکنیم.

آسانترین راه برای رسیدن به آرامش خاطر در برابر حشرات:
باید حشره ای که باعث از بین رفتن آرامش خاطر شما شده را شناسایی کنین چون بهترین راه حل برای از بین بردن حشرات سم پاشی محل تردد و سکونت و اجتماع و تخمگذاری آنهاست
اما الگوی لانه سازی و حرکت همه حشرات مثل هم نیست پس باید حشره هارو بشناسیم در این مقاله کوشش میشود که مختصری از حشرات به زبان ساده مطرح شود.
سوسک ها :
سوسک های آلمانی که به سوسک های کابینتی و یا سوسک آشپزخانه شناخته میشوند . این سوسکها معمولا از لکه های به جا مانده روغن و چربی و باقیمانده های بسیار ریز غذا و مواد قندی و نشاسته و پروتئین تغذیه میکنند به همین دلیل بیشتر در آشپزخانه لانه گذاری و تخم ریزی میکنند.
این سوسکها نسبت به سایر سوسکها خیلی مقاوم هستند و هر سمی قادر به از بین بردن آنها نیست بنابراین سوسک کش لندر میتونه انتخاب درستی باشه. اما برای از بین بردن این سوسکها چه کنیم؟
ابتدا آشپزخانه را باید کامل تمیز کرد پشت یخچال و گاز و زیر کابینتها فراموش نشود و همچنین روی کابینتهارو دستمال کشی کرد. سپس محل تردد و لانه گزینی آنهارو با لندر سمپاشی کرد توجه داشته باشین که این سوسکها
به علت اندام بسیار کوچک قادر به عبور از هر سوراخ یا شکاف ریزی میباشند بنابراین تمام درزهای کابینتها جعبه تقسیمهای برق و تلفن، زیر کابینتها، پشت یخچال و گاز و درزهای دیوار پشت کاغذ دیواریهای پاره شده گوشه های دیوار و پارکت جلوی پنجره ها و درب ورودی و نقاط تاریک و… باید بخوبی سمپاشی شوند. نکته : محل هایی که سمپاشی میشوند تا 48 ساعت نباید شسته شوند.
سوسکهای قهوه ای و سیاه: تغذیه این سوسکها میتواند از هر نوع آلودگی باشد پس اگر با تعداد زیادی از آنها مواجه شدید باید به دنبال منبع آلودگی که میتواند هر چیزی باشد بگردید و محل را پاک کنید.
سوسک های قهوه ای معمولا از راه فاضلاب وارد میشوند بنابراین سعی کنید همیشه سینک ظرفشویی و کاسه توالت و کاسه دسشویی و اطراف چاه حمام تمیز باشد و زمانی که از آنها استفاده نمیشود مثل زمانهایی که در منزل نیستین یا شبها هنگام خواب این مکانهارو سم پاشی کنین و درب چاهها را بگذارید و در توالت ایرانی حتما از چاه بست استفاده کنید
مورچه ها :
تنوع گوناگونی از مورچه ها وجود داره اما نوع زندگی یکسانی دارند و همگی به صورت کلونیهای بزرگ زندگی میکنند. برای از بین بردن مورچه ها کافیست که با دقت محل تردد آنهارا با حشره کش لندر سمپاشی کرد و اگر زمان زیادی از حضور مورچه ها در محل زندگیتان میگذرد حتما دارای کلونی بزرگی هستن و باید سمپاشی را چند مرتبه تکرار کرد و اگر بتوانید ورودی لانه آنها را پیدا کنید و آنجا را سمپاشی کنید خیلی زود محل را ترک کرده و نقل مکان میکنند.

برچسب ها

دیدگاه ها